Четиригодишната кампания срещу Доналд Тръмп продължава
Масмедиите не спират да очернят и заглушават американския президент
Откакто Доналд Тръмп се появи на политическата сцена като кандидат за президент на САЩ през 2016 г., нападките срещу него не стихват.
По време на предизборната кампания преди четири години масовите либерални медии загърбиха истината и етиката в журналистиката и я замениха с грижата негативните новини за Тръмп постоянно да циркулират в медийното пространство, превръщайки личностна му в персона нон грата.
CNN, MSNBC, ABC, CBS и други популярни медии запълваха програмното си време с репортажи за така наречените „факти“ за Тръмп.
Повлияни от масовите източници на информация, гражданите повярваха, че Тръмп няма шанс да спечели срещу Хилъри Клинтън. Те успешно наложиха представата, че Клинтън е единственият подходящ кандидат.
Накрая обаче, представителката на демократите загуби в ключови щати, които наклониха везните в полза на републиканеца.
Кой можеше да предположи, че четири години по-късно този сценарий ще се повтори? И че Тръмп ще продължи да бъде обект на постоянни нападки?
Сега той е дори притискан да признае, че е загубил изборите, въпреки многобройните и достоверни твърдения за невиждани досега изборни измами и започналите съдебни дела във връзка с тях.
Изглежда, че четиригодишната кампания срещу Тръмп е достигнала своята връхна точка.
Още през 2016 г. ФБР започна политически мотивирано разследване на предизборната кампания на Тръмп. Последвалите четири години на първият му мандат бяха изпълнени със системни усилия за отстраняването му от длъжност: първо чрез невярната история за тайно споразумение между кампанията му и Русия, а по-късно чрез процедурите по импийчмънт.
Измислената връзка на Тръмп с Русия
Две години и половина продължи разследването на специалния съветник Робърт Мюлер за предполагаемото, тайно споразумение между Тръмп и Русия по време на изборите през 2016 г. Междувременно либералните медии селективно подаваха информация по темата. Те успяха да създадат негативен обществен имидж на Тръмп и насадиха погрешеното впечатление, че той наистина е замесен с Русия.
След като похарчи близо 50 милиона щатски долара (80.7 милиона лева) на данъкоплатците, Мюлер издаде доклад от 448 страници, в който призна, че твърденията за връзки между Тръмп и Русия не могат да бъдат доказани. Докладът на практика доказа, че Тръмп не е бил в заговор с Русия, за да спечели изборите през 2016 г.
Това обаче не попречи на някои демократически членове на Конгреса дори да поискат импийчмънт на Тръмп заради тези фалшиви твърдения.
Фалшивият театър по импийчмънт
На 25 юли 2019 г. президентът Тръмп проведе телефонно обаждане с украинския президент Володимир Зеленски. В него Тръмп изразил надежда за разследване на твърденията за корупция на бившия вицепрезидент Джо Байдън.
Именно това обаждане се превърна в основата на искането за импийчмънт на Тръмп.
Камарата на представителите (долната камара на Американския конгрес), контролирана от Демократическата партия, импийчна Тръмп на 18 декември 2019 г. Впоследствие Сенатът (горната камара) отхвърли обвинението. Но целият този политически театър отново остави трайни следи върху Тръмп и президентската администрация.
Масовите медии пак бяха на ход. Те се надпреварваха една през друга да отразяват процеса на импийчмънт. В резултат на това Тръмп, САЩ и президентската институция с месеци бяха въвлечени в открити конфликти и подложени на ожесточени атаки.
Разбира се, масовите медии отново тенденциозно пропуснаха да отразят съществуването на основателни причини за твърденията за злоупотреби в Украйна с политическо влияние и средства на американския данъкоплатец.
Аферата на Байдън с Украйна
Обществена тайна е, че синът на Джо Байдън, Хънтър, е получавал десетки хиляди долара месечно от украинския енергиен гигант „Бурисма“. По това време Джо Байдън е вицепрезидент в администрацията на президента Барак Обама.
Има твърдения, че Джо Байдън е упражнил натиск върху президента на Украйна, да уволни главния прокурор на страната, като в замяна е трябвало да получи чуждестранна помощ в размер на 1 милиард щатски долара (1.6 милиарда лева).
Същият този прокурор по това време разследва „Бурисма” за злоупотреби.
Член на управителния съвет на компанията е Хънтър Байдън.
Така искането на Тръмп за разследване на Джо Байдън и връзката му с Украйна е напълно основателно. Но тези факти са отново омаловажени от масовите медии и обществеността не научава защо Тръмп иска разследване на Байдън.
И, разбира се, екипът на Байдън отрече връзката с „Бурисма“.
Дезинформацията в медиите
Масовите либерални медии в САЩ взеха на прицел Тръмп веднага, щом той обяви, че се кандидатира за президент през 2016 г. Всички те без изключение публикуваха невярна и изкривена информация за Тръмп.
Тези тенденциозни репортажи, който не показаха нищо позитивно за Тръмп като президент и които не дадоха гласност на постиженията му, създадоха силно напрежение и поляризиране на обществото в САЩ.
В крайна сметка, тези медии се опитваха да убедят хората, че президентът, за когото някои от тях са гласували, е нелегитимен и дори неспособен да изпълнява задълженията си. Нещо, което изобщо не отговаряше на истината и целеше единствено да го дискредитира.
CNN твърдят, че репортажите им са независими и безпристрастни, но само преди седмица за медията се появи скандална новина. Оказва се, че ръководството на CNN съвсем умишлено и тенденциозно се е опитвало да злепостави Тръмп, като е давало конкретни нареждания как той да бъде отразяван.
Повечето масмедии в България също не се отличават с обективна журналистика по темата за Тръмп и просто повтарят версията на новинарските агенции и медии в САЩ.
Капитал, Дневник, БТА, БНТ, БНР, bTV, Нова, Труд, 24 часа и Монитор са само част медиите, които отразиха, че Джо Байдън е новоизбраният президент. Това не отговаря на истината.
Джо Байдън не е новоизбраният президент на САЩ. Той е все още само единият от двамата претенденти за президент.
Новетика е една от малкото медии в България, които се разграничиха от масовата дезинформация. Новетика обяви, че се въздържа да обяви победител в изборите до официалното изявление на Изборната колегия, която има правомощията да каже кой е новият президент на САЩ.
Как е възможно група медии в САЩ да определят кой е новият президент на САЩ? Това информационно затъмнение отново създаде климат на нестабилност.
Хората се питаха защо Тръмп не се съгласява с изборните резултати, след като всички медии казват, че Байдън е новият президент на САЩ? Американското общество отново изпадна в объркване, точно както през 2016 г. Нещо повече, срещу Тръмп бяха отправени смъртни заплахи, а негови поддръжници бяха физически нападнати.
Масови изборни измами
Изборите на 3 ноември 2020 г. със сигурност ще бъдат запомнени като най-съдбоносите в историята на САЩ.
Явните изборни закононарушения продължават да бъдат игнорирани от масовите медии, които ги заклеймяват като несъществуващи. Медиите продължават да внушават на обществото, че за изборните измами няма доказателства. Действителността обаче е съвсем друга.
Масовото изпращане на бюлетини по пощата, невъзможността на наблюдатели-републиканци да следят изборния процес, използането на компрометирани машини за гласуване, вероятноста за чуждестранна намеса, информационното заглушаване от страна на социалните мрежи и масмедии изглеждат като част от добре оркестриран план за дестабилизация на демократичното общество в САЩ.
А четиригодишната кампания за демонизиране на Тръмп доведе до пълна загуба на доверие не само в избирателната система, а и в президентската институция. Нещо наистина невиждано в най-скорошната история на САЩ.
В началото на 2020 г. се преместих да живея в друг град в щата Калифорния, който се намира и в различна община. Когато се записвах на новия си адрес, изрично декларирах в общината, че не желая да се регистрирам като гласоподавател.
Затова останах изумен, когато през октомври получих по пощата бюлетина за гласуване.
Как е станало това? Дали служителят, който прие моите документи, се е объркал? Или е бил инструктиран да регистрира всеки гражданин като гласоподавател, независимо от желанието му? Ако е така, дали било е планирано?
Това е в унисон с политиката на Демократическата партия, която на всяка цена иска всички възможни гласоподаватели да гласуват, без значение дали отговарят на изискванията и дали процесът на гласуване е законен.
Ако исках да гласувам, трябваше да се явя в избирателна секция по новото си местоживеене и лично да попълня специална бюлетина след удостоверяване на самоличността ми с поне два отделни документа.
За мен тази, изпратена ми по пощата, бюлетина е незаконна. Дори да не вярвах изцяло в изборните измами – за които говорят адвокатите на Тръмп, а масмедиите отричат – самият аз станах свидетел на подозрително изпращане на бюлетина.
Една от формите на изборна измама тази година е именно изпращане по пощата на бюлетини, след което те биват отчетени като гласували въпреки липсата на гласуване. Проверих и за щастие се оказа, че от мое име не е регистран вот.
Сега все по-силно от всякога се чуват гласовете на опонентите на президента Тръмп. Те отчаяно настояват той да признае Байдън за победител. Масовите медии в съзвучие повтарят версията, че доказателствата за фалшифициране на изборите, изобличени от Тръмп и адвокатите му, са просто измислица.
Отношението към американския президент Тръмп е най-малко неуважително. И въпреки, че е нападан неоснователно, а думите му постоянно са изваждани от контекста, изглежда Тръмп е решен да се бори до доказване на истината. Аз също заставам на страната на истината, защото тя рано или късно се разкрива.