Домашните любимци: новата заплаха за климата?
Британската актриса Ема Томпсън предупреждава за климатичната криза: "Условията може да станат толкова ужасяващи, че хората да са принудени да изядат домашните си любимци"
Ако се чудите как да спасите планетата – освен като ядете ракови клетки, хоботчета, пипалца, рога, мустачки, мембрани, люспи и ципи на буболечки; да спрете тока и мусаката, и да се откажете от колата си – глобалистите вече са помислили вместо вас.
Те предлагат да замените пухкавите си домашни любимци с паяци, гущери и плъхове. Ако пък все още безотговорно настоявате да се радвате на кучета и котки – ви препоръчват да смените диетата им с храни, богати на… Познахте!… На буболечки! Или на ракови клетки.
За какво точно става дума?
Въглеродният отпечатък
Медийният гигант CNN – който е водещ проводник на глобалистката пропаганда и на радикално ляв дневен ред – публикува през септември 2022 г. статия, озаглавена „Нашите домашни любимци са част от проблема с климата. Тези съвети могат да ви помогнат да сведете до минимум техния въглероден отпечатък“.
С нея медията иска да ни убеди, че макар домашните любимци да не харчат бензин и електричество, те оказват влияние върху климата и дори според учени „играят важна роля в климатичната криза“.
Според статията, тяхната богата на месо храна допринася най-много за въглеродния им отпечатък, тъй като изисква изразходването на много енергия, почва и вода. А самото производството на храна за домашни любимци отделя огромни количества затоплящи планетата газове.
В публикацията се цитира проучване от 2017 г., според което изхранването на домашните кучета и котки създава ежегодно в САЩ еквивалента на около 64 милиона тона въглероден двуокис. Което те приравняват на ефекта от 13.6 милиона коли на пътя. Авторът на проучването, професор от калифорнийския университет UCLA твърди, че ако нашите космати приятели сформират отделна държава, тя ще се нареди на пето място в световното потребление на месо след Китай, САЩ, Бразилия и Русия.
Какво е решението на проблема според CNN?
На първо място, тъй като кучетата са всеядни, медията предлага да започнем да ги храним с лабораторно култивирано месо или с „фалшиво“ месо, като алтернатива на истинското, въпреки опасенията от непредвидими генетични ефекти от тяхната консумация. Замяната на естественото месо с лабораторно е съществена част от плана за Големия рестарт на Световния икономически форум (СИФ), който пък от своя страна цели да унищожи традиционното селско стопанство в името на продоволствена сигурност, екологична устойчивост и икономически възможности.
Тук обаче трябва да направим крака пауза и да се спрем по-подробно на лабораторното месо, фалшивото месо и насекомите, като алтернативи на естествения животински продукт.
Лабораторно месо
Вече всички сме чували предупрежденията на СИФ и на Бил Гейтс, че кравите са основен фактор в глобалното затопляне, което ще унищожи човечеството. За щастие, милиардери „филантропи“ като самият Бил Гейтс и Ричард Брансън са намерили решение на проблема чрез създаването на лаборатории за синтетично месо и дори вече са инвестирали в компании, които го произвеждат.
От своя страна СИФ ни обеща още преди четири години, че в рамките на две десетилетия ще консумираме заместители на истинското месо.
Необходимо е да уточним, че лабораторно отгледаното месо не е същото като фалшивото месо. Фалшивото месо е веганско и е направено от соев или грахов протеин. За разлика от него, лабораторното месо се произвежда от обезсмъртени туморни клетки.
Прочетохте правилно – туморни клетки. Това разкрива статия на Bloomberg от февруари 2023 г. със заглавие „Лабораторно създаденото месо има по-големи проблеми от самата лаборатория“.
В нея се говори за същите туморни клетки, които се използват във ваксините. Благодарение на биотехнологичната революция, при определени условия животинските клетки могат да се отглеждат в лаборатории и дори във фабрики.
Основният проблем при отглеждането на големи количества лабораторно месо е, че нормалните тъканни клетки, получени от хора и добитък, не могат да се делят вечно. Броят на тяхното деление е ограничен. Размножават се няколко десетки пъти, преди да спрат да растат (състояние, наречено стареене) или да умрат. Това е известно като границата на Хейфлик. По тази причина не можем да отглеждаме огромно количество месо, ако използваме нормални тъканни клетки – без да вземаме чести биопсии от животински донори, което е скъпо, нехуманно и жестоко.
За да накарат клетъчните култури да растат с достатъчно бързи темпове, за да се превърнат в бизнес, няколко компании – като Believer Meats, Eat Just и Upside Foods – използват т.нар. „обезсмъртени“ клетки, които всъщност са предракови, а в някои случаи напълно ракови клетки.
Храна с ракови клетки?
Обезсмъртените клетки се използват в медицинските изследвания още от началото на 50-те години на миналия век, когато в лаборатория е била успешно отгледана първата и най-известна безсмъртна клетъчна линия. Тя е получена от раковите клетки на страдащата от рак на шийката на матката афроамериканка Хенриета Лакс, и е наречена на нейно име „линия HeLa“.
Друг е въпросът, че Хенриета Лакс може да се смята за жертва на изкривена медицинска етика и расизъм, тъй като нейните клетки – генерирали милиарди долари печалба и дори спасили човешки животи – са били взети без нейно знание или разрешение.
Клетъчната линия HeLa за първи път позволява на учените да продължат изследванията си без постоянни проби от живи хора или животни. Това пък води до открития в областта на онкологията и имунологията. COVID-19 ваксините на AstraZeneca и Johnson & Johnson използват обезсмъртени човешки бъбречни и ретинални клетки.
Клетките мутират в човешкото тяло, за да избегнат стареенето, и така стават „безсмъртни“. Те също мутират, за да „заобиколят“ имунната система, която ги атакува. Компаниите за лабораторно месо предизвикват изкуствено тези промени чрез генетична модификация или като принуждават нормалните клетки да се възпроизвеждат, докато мутират. Получените клетки могат да се делят завинаги, съпротивлявайки се на нормалните граници на растеж.
Според Робърт Уайнбърг, биолог от Масачузетския технологичен институт, това несъмнено ги оприличава на раковите клетки. „Ако една клетка е обезсмъртена, това означава, че вече е изпълнена една от предпоставките тя да се превърне в ракова клетка“, казва той пред Bloomberg.
Самата дума „рак“ звучи ужасяващо и много хора биха се замислили, преди да сложат в устата си (или тази на своите домашни любимци), нещо свързано с него. По тази причина изтъкнати изследователи онколози твърдят пред Bloomberg Businessweek, че тъй като клетките не са човешки, по същество е невъзможно хората, които ги консумират, да получат рак от тях. И че е невъзможно предраковите или раковите клетки изобщо да се репликират в хората.
Засега няма доказателства, че лабораторно отгледаното месо може да предизвика рак. Също така няма доказателства, че такова месо няма да причини рак. Това е нова, непозната територия, която тепърва ще бъде проучвана. Не е ясно и какъв ще бъде ефектът върху домашните любимци, които консумират култивирано месо.
Същите тези експерти твърдят, че кравешките тумори понякога попадат в каймата, която купуваме в магазина. Това твърдение обаче не е вярно поне за Съединените щати, тъй като инспекторите от Министерството на земеделието на САЩ (USDA) няма да одобрят месо, в което има тумори.
Жестокост към животните
Съществува още един проблем с лабораторното месо – то също включва жестокост към животните. Оказва се, че неговите производители разчитат на фетален говежди серум (FBS) или кръв, взета от кравешки зародиши. Това разкрива американското прогресивно списание Mother Jones.
FBS съдържа жизненоважни протеини, необходими за подпомагане растежа и възпроизвеждането на животински клетки в лабораторна среда. Фактът, че производството на FBS изисква смъртта, както на бременната крава, така и на нейното неродено теле – прави всеки продукт ползващ FBS, неподходящ за вегани или хора, които изискват хуманно отношение към животните. За да решат проблема, някои компании търсят заместители на FBS.
Фалшивото месо
Както споменахме по-горе, алтернативата на истинското месо е фалшивото месо. То е изцяло веганско и се произвежда от соев или грахов протеин. Но според уважавания експерт д-р Джоузеф Меркола (основател на здравната медия Mercola, многократно награждаван лекар остеопат и автор на бестселъри в областта на естественото здраве) фалшивото месо може би не е полезно за здравето.
В публикация за индустрията с фалшиво месо, Меркола посочва, че произвежданият от ГМО соя в Калифорния Impossible Burger съдържа хербицида глифозат, или по точно 11.3 ppb (части на милиард) глифозат. Проучвания върху плъхове сочат, че само 0.1 ppb глифозат може да промени функцията на над 4000 гена в черния дроб и бъбреците, и да причини увреждане на органите.
Други изследвания върху животни потвърждават, че продължителното хранене с ГМО соя води до увреждане на органите.
Отново няма отговор на въпроса: дали такова месо не би навредило на домашните любимци и по-специално на кучетата, които са всеядни?
Насекомите – храна за хора и животни
Ако горните алтернативи на естественото месо не ви се струват приемливи за месоядните домашни любимци, в името на спасението на климата можете да им предложите буболечки.
CNN посочва, че насекомите са добър и питателен източник на протеини, както за кучета, така и за котки (които задължително изискват месна храна). Още повече, че домашните любимци няма да изпитат погнуса за разлика от много хора, които намират консумацията на буболечки за отвратителна.
„Храните за домашни любимци от насекоми могат да бъдат пълноценни от хранителна гледна точка… Те също могат да бъдат решение за някои домашни любимци с хранителни алергии към традиционни източници на протеини“, пише в статията.
CNN обаче пропуска да посочи факта, че консумирането на продукти от насекоми може да предизвика алергични реакции, както при хората, така и при домашните любимци. Освен това, консумирането на насекоми е свързано с редица рискове за безопасността на храните. Като биологични агенти (бактериални, вирусни, гъбични, паразитни) и химически замърсители (пестициди, токсични метали, химикали инхибитори на горенето).
Вземете си костенурка
Следващият компромис между домашните любимци и опазването на околната среда според CNN е техният размер. Медията призовава да се отглеждат дребни породи, тъй като едрите домашни любимци имат по-голямо въздействие върху климата от дребните, главно защото се нуждаят от повече храна. За пример: въглеродният отпечатък на една чихуахуа ще бъде много по-малък от този на Сан Бернар. Не става обаче ясно какво ще стане с големите породи кучета в приютите за животни, ако никой не иска да ги осинови в името на спасяване на планетата.
CNN също съветва да не се вземат за отглеждане животни със здравословни проблеми, тъй като те изискват повече ветеринарни грижи и предизвикват повишен въглероден отпечатък. Тогава възниква въпросът, какво да правим с болните животни?
Статията завършва оптимистично за любителите на домашни животни: „дребните гризачи и птици са страхотна възможност“, а „змиите, костенурките и влечугите“ оказват слабо въздействие върху климата.
Домашните любимци срещу инфлацията
Статия на Bloomberg от март 2022 г. предлага на американците как да се борят с инфлацията. Един от съветите е собствениците на домашни любимци да ги оставят да умрат, вместо да плащат за скъпо ветеринарно лечение.
„Ако сте един от многото американци, взели си домашен любимец по време на пандемията, може да искате да преосмислите дали да плащате високите разходи за неговото лечение. Може да звучи грубо, но по етични причини химиотерапия за домашни любимци струваща хиляди долари, не се препоръчва.“
Ема Томпсън: „Домашните любимци са богати на протеин“
Известната британска актриса, носителка на най-престижните филмови награди „Оскар“, „Златен глобус“ и „Еми“, отправи през декември 2019 г. тревожно предупреждение относно надвисналата над човечеството климатична криза. Тя намекна, че условията може да станат толкова ужасяващи, че хората да са принудени да изядат домашните си любимци.
По време на протест на екологичното движение Extinction Rebellion пред сградата на BBC в Лондон, актрисата направи мрачна климатична прогноза за „съсипана реколта, замърсена вода, разрушени домове и погубени животи“.
„Тенденциите в климатичната криза са топли, влажни зими и горещи, сухи лета, както и зачестяване на катаклизми“, предупреди филмовата звезда. И добави: „По-добре се увийте топло, запасете се с храна и не забравяйте, че домашният ви любимец съдържа изненадващо количество протеин“.
И така, уважаеми притежатели на домашни любимци, и по-специално на кучета и котки. Остава да прецените кого обичате повече: своите пухкави четириноги любимци или глобалистите. Защото тук изобщо не става дума за опазването на планетата, а за масирана неомарксистка офанзива.
Тя цели да ни направи напълно зависими от централизирано авторитарно правителство, което ще използва китайския модел за социална кредитна система, за да ни налага къде да живеем, къде и въобще можем ли да пътуваме, какво да притежаваме, как да се забавляваме, колко и за какво да харчим дигиталните си пари и разбира се, какво и колко да ядем – включително своите домашни любимци в името на глобалистката комунистическа утопия през 2030 г. – да сме щастливи, без да притежаваме нищо.
Всеки нормален и трезво мислещ човек би разбрал, че това е поредната глупост на глобалистите. Утре могат да кажат, каквото си поискат, за да атакуват и поставят под въпрос съществуването на каквото и да е живо същество. Не домашните любимци или живота на обикновените хора е пречка или причина за промяна на климата, ако за такава въобще може да се говори, а алчността на безбройните компании-конгломерати, които експлоатират природните ресурси на планетата и не се съобразяват с законите в страни от третия свят, където тровят околната среда, стават причина хората да умират от какви ли не болести и после, домашните любимци били яли твърде много месо, ха-ха. Ми дайте да избием всички хищни животни на планетата, понеже яли месо. Месото на тревопасните, които пък изяждат растенията, които пък ако ги няма, се вдига въглеродния двуокис в атмосферата. Ама това, че човека изсича горите на планетата за дърводобив и земеделие, то и за това, май са виновни домашните любимци.
Теодора Стоянова, много правилно сте разбрала статията. Това е поредната лудост на глобалистите, които се опитват по всякакъв начин да ни вкарат в ограничена матрица, чрез която да могат да контролират всички аспекти на нашия живот. Дано повече хора се събудят!
Храната за домашни любимци се прави от остатъчни продукти след обработката на месо за човешка консумация. Да не говорим за сухата храна, която подлежи на силна термична обработка и която няма почти никаква хранителна стойност или истински месни продукти. Там животинските се заменят с растителни протеини, които са вредни за котките по-специално, защото те са месоядни. Кога котката в естествената си среда е яла соя, картофи или царевица? Но ако погледнете етикетите на сухата храна, всичките тези добавки са там. Така, сухата храна е по-евтина. Но това все пак е друга тема. Не трябва да се взимат на сериозно тези абсурди на глобалистите и его-защитниците за промяната на климата. Не въглеродния двуосен в атмосферата е проблема, а самите хора, които не ценят околната среда, като я замърсяват до неузнаваемост, и най-важното, нехуманното отношение към животните.