„Новетика“ в „Дискусионно студио“ по ТВ СКАТ: Дебатът Тръмп-Байдън и какво се случва в американските университети (видео)
Ще бъде ли заменен Байдън и какъв е коренът на протестите и причудливите учебни програми и политики в американски ВУЗ-ове?
Първи впечатления за дебата между настоящия и бившия президент на САЩ – демократа Джо Байдън и републиканеца Доналд Тръмп – сподели в ефира на предаването „Дискусионно студио“ по ТВ СКАТ на 28 юни 2024 г. главният редактор на „Новетика“ Кремена Крумова.
Като „катастрофа за Байдън“ определи Крумова представянето на 81-годишния Байдън и разкри планове за неговата смяна.
Участието беше само часове след първото словесно двуборство между двамата претенденти за втори мандат в Белия дом – излъчено на живо вечерта американско време на 27 юни и превърнало се в най-голямото досега цифрово събитие на домакина CNN – с 30 милиона зрители наблюдавали стрийминга в интернет и 51.3 милиона души гледали по телевизията.
След интрото по горещата тема на деня, водещият Стоян Иванов прикани Крумова да разкаже какво се случва в университетите в САЩ – предмет на любопитна статия със заглавие „Университетски безумия“.
Главният редактор на „Новетика“ разказа как студенти в Университета „Джордж Вашингтон“ са пратили ръководството на ВУЗ-а на гилотината по време на импровизиран трибунал. Възпитаници на Калифорнийския щатски университет в Лос Анджелис са потрошили цяла сграда, а в Станфорд – са превзели и вандализирали кабинета на президента на учебното заведение. Всичко това и още много – се случва от половин година, но ескалира през последните два месеца в стотици американски университети, протести в подкрепа на Палестина и против Израел.
Разказът на Крумова продължи с примери за любопитни нови университетски програми, обучаващи студентите как да кихат като противоположния пол, помагат на транссексуални мъже да звучат по-жествено и да се преборят с новата болест – климатичната тревожност. Всичко това с парите на данъкоплатците в САЩ.
Накрая Крумова разкри по вълнуващ начин какво свързва всички тези дейности, откъде произхождат и какво целят.